Na większości uczelniach, studenci mają obowiązek zabezpieczać swoje prace dyplomowe, magisterskie itp. oprawą. Jest ona istotna z wielu różnych powodów. Przede wszystkim ma chronić prace przed zniszczeniem, a także sprawić by się ją wygodnie czytało. Oprawa pracy może wiele mówić o studencie, po co więc używać nudnej oprawy, takiej jaką mają wszyscy? W wyróżnieniu pracy na tle innych prac może pomóc zmiana koloru na taki jak jasnoniebieski kolor.

Dlaczego odpowiednia oprawa jest ważna?

Jak już wyżej było wspomniane wiele uczelni nakazuje studentom oprawienie swoich prac w ten sposób. Przydaje się również do ochrony dokumentu oraz umożliwia wygodne czytanie. Mówi się, by nie oceniać książki po okładce, a jednak oprawa ma duże znaczenie. Przyciąga wzrok i informuje o zawartości oraz o autorze. Dlatego należy odpowiednio dobrać okładkę. Jasnoniebieska oprawa zdecydowanie spełni swoje zadanie.

Praca licencjacka, magisterska, inżynierska, każda może być oprawiona w ten piękny kolor i na pewno nikt nie uzna doboru takiego koloru za infantylny. Wręcz przeciwnie, osobie, która dopiera taki wyjątkowy kolor zależy na swojej pracy.

Jasnoniebieska okładka 

Dobór koloru

Jasnoniebieska oprawa jest piękna, ale należy pamiętać też o wytycznych uczelni. Zdarza się, że uczelnie narzucają odpowiedni kolor, a zastosowanie innego może skutkować odrzuceniem pracy. Należy się wiec zapoznać z wymogami danej uczelni. Jeśli jednak uczelnia nie akceptuje koloru jasnoniebieskiego, to można zakupić pamiątkową okładkę w tym kolorze.

Błękitna okładka z białym napisem


Oferujemy bogatą gamę kolorów oraz możliwości personalizacji. Dodaj dowolny napis na okładce, bez względu na to, czy to praca licencjacka, magisterska czy inżynierska – https://pracowniaopraw.pl/produkt/praca-licencjacka/


Jakie znaczenie ma kolor i jak dobrać grubość oprawy?

Kolor niebieski kojarzony jest z otwartością, kreatywnością. Przywodzi na myśl osobę stałą, dojrzałą, twórczą i schludną. Błękitna oprawa pracy dyplomowej, sugeruje, że jej autor jest rzetelny, praca będzie dobrze napisana oraz zadbana.

Grubość oprawy zależy od tego gdzie zanosimy prace. Zazwyczaj potrzebne są co najmniej dwa egzemplarze. Pierwszemu, zanoszonemu do dziekanatu wystarczy miękka oprawa. Występuje w dwóch wersjach: klejona (bez elementów metalowych) oraz zaciskowa. Natomiast prace z twardą oprawą potrzebne są podczas egzaminu, gdy daną pracę oddajemy w ręce komisji.

Jak kupić oprawę i jak przygotować do niej prace?

Przygotowanie i zakup oprawy jest bardzo łatwy. Można to zrobić online w naszej PracowniOpraw. Bez zbędnego wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć zamówienie przez kalkulator prac dyplomowych – https://pracowniaopraw.pl/produkt/praca-magisterska/. W kalkulatorze można wybrać wszystko, co jest potrzebne do oprawy.  Przede wszystkim kolor okładki, grubość papieru i rodzaj druku.

Kalkulator prac jest to rewelacyjny sposób na zakup oprawy. Wszystko wybiera się na spokojnie, w zaciszu własnego domu. Bez żadnego stresu co jest bardzo ważne dla studentów.